راهنمای خرید دامنه و هاست

راهنمای ثبت دامنه و میزبانی وب

دامنه نام انتخابی برای سایت شما می باشد و می تواند پسوند های مختلف مثل .ir , .com , .net , .org , info و... را داشته باشد. دامنه همانند شماره تلفن یکتا است و در صورتیکه دامنه با پسوند انتخابی شما ثبلاً توسط شخص دیگر ثبت نشده باشد و آزاد باشد می تواند بنام شما ثبت گردد.

چگونه دامنه خود را ثبت کنم؟
۱) در پرتال دولت هاست ثبت نام کنید.
۲) به بخش ثبت / تمدید / انتقال مراجعه کنید.
۳) از فرم سفارش دامنه دلخواه با پسوند مورد نظر خود را انتخاب و در صورت آزاد بودن مراحل سفارش را تکمیل کنید.
۴) با پرداخت آنلاین از طریق کارت های عضو شبکه شتاب بصورت آنلاین دامنه شما ثبت می شود.
۵) در صورتیکه دامنه شما .ir است، باید حتماً شناسه نیک ایجاد و زمان ثبت ارائه کنید تا دامنه بنام شما ثبت گردد.

راهنمای خرید هاست (لینوکس / ویندوز / عادی و پربازدید)

برای اینکه وبسایت شما همیشه در اینترنت در دسترس باشد نیاز به یک سرویس میزبانی مطمئن دارید تا اطلاعات وبسایت شما روی آن سرور که در دیتاسنتر مستقر است بارگزاری شود. سرویس های میزبانی با دارا بودن کنترل پنل کاربرپسند امکان مدیریت فایل های و امکانات را بدون دانش فنی برا کاربران فراهم می کنند.

تفاوت سرویس های میزبانی لینوکس و ویندوز در چیست؟
میزبانی وب اشتراکی تحت دو نوع سیستم عامل ارائه می گردد و بسته به نوع زبان سایت باید انتخاب شود.
۱- بر پایه لینوکس
این نوع میزبانی به میزبانی عادی معروف بوده و امکان پشتیبانی از زبان های HTML,PHP و پایگاه داده Mysql را فراهم می کند. کنترل پنل مدیریت میزبانی سی پنل بوده و سیستم های مدیریت محتوای رایگان مثل: وردپرس، جوملا، نیوک و ... روی آن قابل نصب و استفاده می باشد.
۲- بر پایه ویندوز
این نوع میزبانی به میزبانی عادی معروف بوده و امکان پشتیبانی از زبان های HTML,ASP,ASP.Net و پایگاه داده Mysql , SQL Server را فراهم می کند. دقت نمایید شما با خود سیستم عامل درگیر نیستید و مدیریت سایت توسط کنترل پنل انجام می شود، فقط در صورتیکه از زبان برنامه نویسی مایکروسافت دات نت برای برنامه نویسی سایت خود استفاده کرده اید باید هاست ویندوز تهیه کنید.

چگونه سرویس میزبانی خریداری کنم؟
۱) در پرتال دولت هاست ثبت نام کنید.
۲) به بخش وب هاستینگ مراجعه کنید.
۳) با پرداخت آنلاین از طریق کارت های عضو شبکه شتاب بصورت آنلاین سرویس میزبانی شما ایجاد و اطلاعات آن ارسال می شود.
۴) در هر لحظه از شبانه روز می توانید با مراجعه به پرتال دولت هاست بصورت آنلاین سرویس خود را آپگرید کنید.

راهنمای خرید سرویس های نمایندگی

شما بدون داشتن دانش فنی می توانید شرکت میزبانی خود را با سرویس های نمایندگی دولت هاست راه اندازی کنید، در سرویس های نمایندگی هیچ نامی از شرکت دولت نخواهد آمد و بصورت ۲۴ ساعته بخش پشتیبانی در خدمت شما و مشتریان شما خواهد بود.

چگونه سرویس نمایندگی ثبت دامنه و یا میزبانی را اخذ کنم؟
۱) در پرتال دولت هاست ثبت نام کنید.
۲) به بخش نمایندگی فروش مراجعه کنید.

راهنمای تمدید و ارتقاء سرویس ها

کلیه سفارشاتی بصورت هوشمندانه و اتوماتیک در پرتال ثبت شده و در هر لحظه امکان ارتقاء و تمدید وجود دارد، ۱۵ روز قبل از اتمام تاریخ انقضاء سرویس ها برای مشتری بصورت خودکار ایمیل و پیامک آگاه سازی ارسال می گردد.

چگونه سرویس های خود را تمدید و یا ارتقاء دهم؟
۱) در پرتال دولت هاست ثبت نام کنید.
۲) صورتحساب ایجاد شده در صفحه کاربری خود را آنلاین پرداخت کنید.
۳) برای ارتقاء حجم سرویس میزبانی به بخش سرویس های من در پرتال کاربری خود مراجعه کنید.

راهنمای پرداخت صورتحساب

کلیه سفارشات ثبت، تمدید در دولت هاست، بصورت آنلاین و از طریق این پرتال انجام میشود. برای خرید کافیست فقط یک بار در پرتال مشتریان دولت هاست عضو شده و پس از ورود به پنل اقدام به خرید سرویس مورد نظر نمایید .

پس از انجام مراحل خرید هر سرویس،‌ فاکتوری به مبلغ و شرح سرویس خریداری شده در پنل شما ایجاد میشود که میتوانید فاکتورهای پرداخت نشده را در “صفحه کاربر” با کلیک بر روی لینک “مشاهده فاکتور” باز نموده و آنها را بصورت آنلاین پرداخت فرمایید .

امکان پرداخت فاکتورها به صورت آنلاین از طریق کلیه کارتهای عضو شتاب و با در اختیار داشتن رمز دوم کارت وجود دارد، همچنین میتوانید پس از واریز وجه فاکتور به یکی از “شماره حسابهای بانکی دولت هاست”مشخصات واریزی را در فاکتور بصورت “ثبت فیش بانکی” برای ما ارسال فرمایید تا واریزی توسط بخش حسابداری بررسی و تایید شود .با انجام مراحل فوق شما میتوانید دامنه خود را بصورت آنلاین ثبت و همچنین اطلاعات هاست یا سرویس  خریداری شده را در لحظه خرید و پرداخت فاکتور دریافت نمایید .

مشکلات احتمالی در خرید را میتوانید با ارسال تیکت به بخش فروش اطلاع دهید تا راهنمایی های لازم و کامل صورت پذیرد .