مرکز آموزش

مشکل باز نشدن سایت پس از ثبت دامنه و یا تغییر هاست

دامین به معنای یک آدرس برای ورود به وب سایت بوده و بدون اتصال به فضایی از سرور، که میزبان فایل ها و محتوای وب سایت شما باشد، قادر به مدیریت هیچ وب سایتی نخواهید بود. اتصال یک دامین با سرور میزبان آن از طریق Name Server ها یا DNS ها صورت می گیرد. به طور کلی ارتباط بین دامین و هاست توسط name server به اختصار ns صورت می پذیرد.

چنانچه دامین شما نزد دولت هاست بوده و از سرویس میزبانی شرکت های دیگری استفاده می نمایید؛ جهت اطلاع از DNS های صحیح، با بخش پشتیبانی شرکت مذکور تماس حاصل فرمایید. DNS های اعلام شده می بایست "نام" (مانند : ns1.dolathost.com ) بوده و ثبت شده باشند. در صورتی که سرور متعلق به خود شما می باشد و می خواهید دامین به سرور متصل شود می بایست قبلا dns های خود را ثبت نموده باشید.

لازم به ذکر است اگر دامین خود را از شرکتی غیر از دولت هاست تهیه نموده اید، در صورتی که دسترسی های لازم جهت تغییر DNS را دارید، لطفا متناسب با سرویس تهیه شده DNS های دامین خود را تغییر دهید. چنانچه دسترسی لازم در این مورد را ندارید، از شرکت ثبت کننده دامین درخواست نمایید تا این تغییرات را اعمال نمایند.

در هنگام تغییر dns ها به نکات زیر توجه نمایید:

- تغییر DNS حداکثر حدود 24 ساعت به طول می انجامد. ولی بسته به تنظیمات cache سرویس دهنده اینترنت شما ممکن است این زمان تا 72 ساعت نیز افزوده شود. این موضوع بدین معناست که پس از تغییر dns سایت شما بلافاصله بالا نخواهد آمد.

- جهت هر دامین حداقل باید دو Name Server تنظیم گردد.

- در صورتیکه دامنه شما به تازگی ثبت و فعال شده باشد، به علت اینکه اطلاعات دامنه شما هنوز در DNS سرورهای سراسر دنیا بروزرسانی نشده است، همانند تغییر DNS بین 2 تا 72 ساعت بسته به ISP شما زمان می برد تا سایت شما در سراسر وب مشاهده گردد.

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


نحوه ثبت و بهینه سازی سایت در گوگل

استفاده از این امکان کار شما برای ثبت وب سایت تان و مدیریت آن به خصوص در موتور جستجوگر گوگل آسان...

پاک کردن کش مرورگر

کش مرورگر به قسمتی از مرورگر گفته میشود که اشیا و دیتاهای مربوط به وبسایت ها و وبلاگ ها ( در کل...

پروتکل https

https پروتکلی برای انتقال داده های رمزگذاری شده بر روی سایت است و در سایت هایی که تبادل مالی...

راهنمای انتخاب کلید واژه برای سایت Keywords

راه حل جهت انتخاب کلید وازه مناسب توصیه می شود از ابزار مخصوص گوگل در آدرس زیر استفاده نمایید...

سایت من باز نمی شود؟ رفع مشکل باز نشدن سایت

این مشکل به یکی از دلایل زیر می تواند باشد:1) دامنه شما آی آر است و دامنه خود را تازه ثبت...