مرکز آموزش

چرخه دامنه های بین المللی Life Cycle of a Domain

دوره grace دامنه چیست؟

Grace Period وضعیتی است که بیشتر TLD ها پس از انقضا وارد این دوره می شوند. دوره Grace به طور معمول بین 0 تا 45 روز به طول می انجامد و اغلب هیچ هزینه اضافی در ارتباط با آن وجود ندارد. این دوره به نام دامنه اجازه می دهد تا هنوز هم با سرعت مرتب تجدید شود.

دوره redemption grace دامنه چیست؟

redemption وضعیتی است که اگر TLD ها در دوره grace تمدید نشده باشند، وارد این دوره می شوند. redemption وضعیتی است که توسط registry ها پس از دوره grace مورد استفاده قرار می گیرد و همزمان با دوره ای است که دامنه برای حراج گذاشته می شود. به طور معمول دوره redemption سی روز ادامه خواهد داشت.

دامنه می تواند در حالی که در وضعیت redemption است بازخرید شود (مشروط بر اینکه حراج نشده باشد). با پرداخت هزینه بازخرید به علاوه هزینه تجدید منظم دامنه این کار امکان پذیر است.

اگر دامنه از وضعیت redemption بازیابی نشود، به مدت 1-5 روز وارد مرحله حذف انتظار در رجیستری می شود. در روز ششم، دامنه به طور معمول برای ثبت مجدد در دسترس عموم قرار می گیرد.

Domain Grace Periods و Redemption Grace Periods می توانند در Registrar و Registry متفاوت باشند، بنابراین مهم است که با Registrar خود بررسی کنید که دوره های Grace و Redemption برای هر یک از TLD هایی که ارائه می شود چگونه است.

توجه: در رجیستری که ما از آن استفاده می کند، دوره Grace یا مهلت تمدید برای تمام پسوندها 20 روز تعریف شده است و پس از اتمام این زمان دامنه امکان تمدید بصورت رایگان ندارد و هزینه جریمه حداقل 100 دلاری دارد، پس از طی حدودا 60-90 روز بعد از تاریخ انقضا دامنه دوباره قابل ثبت برای عموم می شود.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


ثبت دامنه های بین المللی

 برای ثبت دامنه خارجی همانند com.net,org,info پس از عضویت در پرتال دولت هاست و ورود به بخش...

انتقال دامنه های بین المللی ثبت شده به دولت هاست

» این دستورالعمل فقط مربوط به دامنه های بین المللی مانند com، net، org و مانند این ها می باشد و...

چه پسوندی برای دامنه من مناسب است؟

برخی از پسووند های معروف و عام به شرح زیر می باشند :.com : این پسوند مخفف commercial است و برای...

ورود به کنترل پنل دامنه های بین المللی

دولت هاست نماینده رسمی رجیسترهای ترکیه و آلمان در ایران بوده و کاربران می توانند با مشخصات ایران...

نحوه مدیریت دامنه های بین المللی

توجه داشته باشید تنظیم شدن DNS های جدید یک دامنه بین ۲ تا ۷۲ ساعت زمان بر خواهد بود.چگونگی...