مرکز آموزش

عدم رعایت قوانین TLD و serverhold شدن دامنه

با توجه به اینکه دامنه های مسدود شده مواردی از جمله فیشینگ، ارسال اسپم، هک و ... را که مغایر با قوانین TLD است انجام داده اند باید صاحب امتیاز دامنه اول مشکلی که باعث مسدود شده شده است را در سایت خود رفع و سپس از طریق لینک های درج شده مراجعه و فرم مربوطه را جهت بررسی تکمیل کند تا دامنه مجدد فعال گردد. لازم به ذکر است که شرکت های ثبت کننده ایرانی و خارجی فقط پرداخت مالی و ارزی دامنه را جهت ثبت در رجیستر انجام می دهند و هیچ گونه دسترسی و امکان مسدود شدن دامنه یا پیگیری علت و رفع موارد نقض قوانین مرتبط با TLD را ندارد و مسئولیت مسدود شدن دامنه، علت و پیگیری رفع آن با شخص خریدار و صاحب امتیاز می باشد.

برای مشخص شدن علت با توجه به توضیحات زیر اول ببینید دامنه شما چه پسوندی بوده است و از طریق لینک پیگیری هایی که در زیر آمده دامنه خود را در فرم سایت پیگیری مربوط به آن وارد کنید تا جزئیات و علت نمایش داده شود سپس فرم اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید تا دامنه شما توسط آن ها بررسی شود، دقت کنید اگر دامنه شما کلا محتوای دانلود فیلم دارد و قانون کپی رایت کلا رعایت نشده طبیعتا باید کل دیتا حذف شود و صرف ارسال فرم قابل بازشدن نیست یا اگر اسپم یا فیشینگ بوده مشکل کامل رفع و حذف شود چرا که توسط ربات های آن قابل تشخیص است و نمی توان فریب داد، اگر مورد قابل رفع نیست بهتر است یک دامنه جدید ثبت و جایگزین کنید.

وضعیت "ServerHold" یک پروتکل تأمین قابل توسعه (EPP) است که به عنوان وضعیت نام دامنه نیز شناخته می شود. توسط اپراتور رجیستری دامنه تنظیم می شود و نشان می دهد که برای حل مشکل ثبت نام به اقدامی نیاز است. دامنه شما در این حالت DNS فعال نخواهد بود و کار نخواهد کرد. ممکن است بتوانید با تطبیق پسوند دامنه خود با لیست زیر دلیل مربوط به زیر دامنه خود را در "ServerHold" پیدا کنید.

.XYZ, .College, .Rent, .Security, .Protection, .Theatre, .Car, .Cars, .Auto, .Storage, .Baby, .Monster.

پسوندهای دامنه ذکر شده در بالا توسط رجیستری XYZ اداره می شوند، که برای هر نوع سو abuse استفاده از نام دامنه ، از جمله بازاریابی ایمیل ناخواسته ، بدافزار ، سایت های فیشینگ و سایر فعالیت های غیرقانونی ، سیاست تحمل صفر دارد. برای جزئیات بیشتر ، سیاست ضد سو Anti استفاده XYZ آنها را مشاهده کنید. اگر دامنه شما به دلیل نقض سیاست های ضد سو abuse استفاده از آن پرچم گذاری شده است ، می توانید وضعیت دامنه (دامنه ها) خود را با استفاده از ابزار تعلیق سیستم بررسی کنید:

https://gen.xyz/unsuspend

https://gen.xyz/registrationterms

sbs, .cfd, .bond, .icu , .cyou.

پسوندهای ذکر شده از طریق لینک زیر اقدام به پیگیری کنند:

https://shortdot.bond/report-abuse

.Tech, .Press, .Site, .Space, .Store, .Online, .Website, .Fun, .host.

پسوندهای دامنه ذکر شده در بالا توسط رجیستری Radix اداره می شوند. آنها به عنوان یک رجیستری متعهد به عملکرد پایدار و ایمن TLD های آن هستند. به همین ترتیب ، آنها یک ابزار جستجوی دامنه معلق / ServerHold را ارائه می دهند که در اینجا قابل دسترسی است:

https://radix.website/report-abuse#domain-suspension-tool

راهنمای تصویری رفع مسدودیت دامنه در سایت رادیکس

اول دامنه را فرم وارد کنید و لوک آپ را بزنید علت مسدود شدن دامنه درج می شود، حال با زدن کلیک روی here و تیک I have complate ...  دکمه Request را بزنید تا فرم بازشود با کمک گرفتن از گوگل ترنسلیت یک متن برای علت به عنوان توضیح در بخش message وارد و نام و ایمیل و دامنه ای که مسدود شده وارد و ارسال کنید. اگر مشکل را برطرف کرده باشید پاسخ رفع مسدودیت پس از بررسی برای شما ارسال خواهد شد.

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


ثبت دامنه های بین المللی

 برای ثبت دامنه خارجی همانند com.net,org,info پس از عضویت در پرتال دولت هاست و ورود به بخش...

انتقال دامنه های بین المللی ثبت شده به دولت هاست

» این دستورالعمل فقط مربوط به دامنه های بین المللی مانند com، net، org و مانند این ها می باشد و...

چه پسوندی برای دامنه من مناسب است؟

برخی از پسووند های معروف و عام به شرح زیر می باشند :.com : این پسوند مخفف commercial است و برای...

ورود به کنترل پنل دامنه های بین المللی

دولت هاست نماینده رسمی رجیسترهای ترکیه و آلمان در ایران بوده و کاربران می توانند با مشخصات ایران...

نحوه مدیریت دامنه های بین المللی

توجه داشته باشید تنظیم شدن DNS های جدید یک دامنه بین ۲ تا ۷۲ ساعت زمان بر خواهد بود.چگونگی...