مرکز آموزش

خطای 524 در کلاد فلیر چیست؟

خطای A Timeout Occurred 524 یک کد وضعیت HTTP ویژه مربوط به Cloudflare است که نشان می دهد اتصال به سرور به سبب وقفه زمانی بسته شده است. بسته به محتوا، پیغام خطای 524 در وردپرس هنگام بارگذاری صفحه وب هنگام ورود به هر نوع سایتی نشان داده می شود.

چه عواملی باعث بروز خطای 524 در کلاد فلیر می شود؟

خطای 524 پیغامی مرتبط با Cloudflare می باشد؛ این خطا به این معنی است که Cloudflare ارتباطی را با سرور مورد نظر برقرار کرده اما زمان زیادی برای پاسخگویی سرور صرف شده است. اگر هنگام تلاش برای دسترسی به وب سایت یا ویژگی خاصی در برنامه ای، خطای A Timeout Occurred 524 را مشاهده کردید با دو موقعیت ویژه روبرو هستید. اول اینکه شما فقط بازدیدکننده سایت به شمار می روید و دوم، شما صاحب سایت هستید. راه حل هایی برای هر کدام از این دو شرایط آماده کرده ایم که در ادامه مطلب خواهید خواند. در هر دو صورت می تواند خطا A Time Occurred 524 را رفع کنید.

حالت اول

اول همه افزونه های وردپرس مربوط به سایت خود را غیرفعال کنید و سپس صفحه را رفرش کنید. اگر این اقدام خطا را برطرف کرد، افزونه ها را یکی یکی دوباره فعال نمایید تا زمانی که بتوان منشا خطای A Timeout Occurred را به صورت کامل شناسایی نمود.

حالت دوم

بعضی اوقات فشار روی سرور به علت حملات دیداس DDoS افزایش می یابد و خطای 524 رخ می دهد. در چنین حالتی حتما محافظت DDoS را از طریق Cloudflare فعال نمایید. این کار احتمالا مشکل شما را رفع خواهد کرد. اما اگر درخواست های سایت شما به صورت مشروع افزایش یافته و بازدیدکنندگان زیادی به سایت شما وارد می شوند، چاره کار افزایش منابع از طریق انتخاب بسته میزبانی وب مناسب است.

حالت سوم

پردازش زیاد هر فرایندی با پردازش بالا را به یک زیردامنه پراکنده در اصطلاح ابر خاکستری به کمک ابزار Cloudflare DNS ببرید. هر درخواست HTTP که بیش از 100 ثانیه پاسخی از سرور دریافت نکند( برای کاربران سازمانی این مقدار 60 ثانیه محاسبه می گردد) با خطای A Timeout Occurred 524 روبرو می شود.

حالت چهارم

برخی از خطاهای 524 ناشی از عوامل بیرونی و غیرقابل کنترل می باشند. در چنین حالتی با ارائه دهنده هاست خود ارتباط برقرار کنید و کد خطا و آدرس اینترنتی صفحه ای را ارسال کنید که خطا در آن رخ داده است. آن ها حتما مسئله را بررسی خواهند کرد و مشکل شما را رفع می نمایند.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


افزایش امنیت و سرعت سایت با Cloudflare

  حتماً شما هم بعنوان مدیر سایت تجربه بارگزاری کند صفحات یا ایجاد اختلال بر اثر حملات اینترنتی...

انواع خطاهای کلادفلر و نحوه رفع آن ها

ارور 500: Internal server error ارور 502: bad gateway یا ارور 504: gateway timeout ارور 503:...

رفع خطای is not a registered domain در کلاد فلر

چرا دامنه ای که به تازگی ثبت کردم در کلاد فلیر اد نمی شود؟ این مقاله شما را کمک خواهد کرد تا...

ایجاد رکوردهای دی ان اس در کلاد فلر

برای مدیریت و افزودن رکورد های دی ان اس به پنل خود در کلاد فلر به آدرس...