مرکز آموزش

ایجاد رکوردهای دی ان اس در کلاد فلر

برای مدیریت و افزودن رکورد های دی ان اس به پنل خود در کلاد فلر به آدرس https://dash.cloudflare.com وارد شوید و از بخش سمت چپ روی DNS کلیک کنید.

برای اینکه یک دامنه به هاست متصل شود از قبل روی کنترل پنل دامنه باید NS های کلاد فلر تنظیم شده باشد.

مهم ترین رکورد برای اتصال اولیه دامنه به هاست A record است.

در صورتیکه دامنه به کلاد فلر متصل باشد پنلی مشابه پنل زیر را مشاهده خواهید کرد، مطابق راهنمای زیر و تصویر می توانید رکوردهای ضروری را برای دامنه خود تعریف کنید:

اتصال دامنه اصلی: نوع Type رکورد را A بسازید - در قسمت Name می توانید نام دامنه و یا @ را اضافه کنید و در قسمت Content آدرس IP هاست یا سرور خود را وارد کنید.

اتصال سابدامنه: نوع Type رکورد را A بسازید -  در قسمت Name می توانید نام ساب دامنه را اضافه کنید و در قسمت Content آدرس IP هاست یا سروری که می خواهید سابدامنه به آن متصل گردد را وارد کنید.

اتصال FTP: نوع Type رکورد را A بسازید - در قسمت Name باید کلمه ftp را اضافه کنید و در قسمت Content آدرس IP هاست یا سرور خود را وارد کنید.

اتصال ایمیل: نوع Type رکورد را A بسازید - در قسمت Name باید کلمه mail را اضافه کنید و در قسمت Content آدرس IP هاست یا سرور خود را وارد کنید.

باز شدن دامنه با www: نوع Type رکورد را CNAME بسازید - در قسمت Name باید کلمه www را اضافه کنید و در قسمت Content نام دامنه بدون www را اضافه کنید.

دریافت ایمیل: نوع Type رکورد را MX بسازید - در قسمت Name نام دامنه بدون www را اضافه کنید و در قسمت Content آدرس میل سرور متناظر با دامنه مثل mail.domain.ir خود را وارد کنید.

توجه: سایر رکوردها مثل TXT برای افزودن یک متن مثلا شناسایی یا وریفای برای دامنه در نرم افزارهای مختلف وب استفاده می شود و بنا به استفاده از ابزارهای وب استفاده دارد و ورود آن ها الزامی نیست.

 

نکته: برای استفاده از امکانات کلاد باید در قسمت Proxy status برای رکورد اصلی سایت ابر آن که نارنجی رنگ است متصل باشد، در صورت غیر فعال بودن امکانات کلاد مثل SSL و کش و امکانات افزایش سرعت آن کار نخواهد کرد و دامنه مستقیم به هاست خودتان وصل می گردد.

نکته: TTL را بهتر است روی Auto پیش فرض قرار دهید در صورت انتقال سایت این عدد می تواند کم یا زیاد انتخاب شود و در شرایط عادی نیاز به تغییر نیست.

نکته: جهت ویرایش هر رکورد از ستون Actions روی Edite آبی رنگ کلیک کنید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


افزایش امنیت و سرعت سایت با Cloudflare

  حتماً شما هم بعنوان مدیر سایت تجربه بارگزاری کند صفحات یا ایجاد اختلال بر اثر حملات اینترنتی...

خطای 524 در کلاد فلیر چیست؟

خطای A Timeout Occurred 524 یک کد وضعیت HTTP ویژه مربوط به Cloudflare است که نشان می دهد اتصال...

انواع خطاهای کلادفلر و نحوه رفع آن ها

ارور 500: Internal server error ارور 502: bad gateway یا ارور 504: gateway timeout ارور 503:...

رفع خطای is not a registered domain در کلاد فلر

چرا دامنه ای که به تازگی ثبت کردم در کلاد فلیر اد نمی شود؟ این مقاله شما را کمک خواهد کرد تا...