مرکز آموزش

اتصال چند دامنه به هاست (Park Domain -Aliases Domain)

 

چگونه می توانی چند دامنه مختلف را به یک هاست میزبانی متصل کرد؟ (Park Domain -Aliases Domain)

Domain Alias ها نام های مستعاری هستند که برای دامین اصلی تعریف می شوند و اشاره به نام دامین اصلی دارند. Domain Alias ها مثل Domain Parking و یا Domain Stacking هستند. 
شما می توانید برای وب سایت خود چندین نام انتخاب کنید. برای این کار به صورت زیر عمل کنید: انتخاب Domain Aliases از صفحه home کلیک بر روی آیکون Add New Domain Alias وارد کردن نام مستعار در Domain alias name برای این که Domain Alais شما همانند رکوردهای منبع DNS zone در Primary domain به کار رود گزینه Synchronize DNS zone with the primarydomain را انتخاب کنید. 
از این به بعد هر تغییری که در رکوردهای منبع Primary domain رخ دهد، بر روی DNS zone های Domain alias اعمال خواهد شد. گزینه Mail را هنگامی انتخاب می کنید که اگر e-mail ای به آدرس e-mail در Domain Alias فرستاده شد به آدرس e-mail در دامین اصلی شما فرستاده شود. 
به طور مثال شما آدرس e-mail ای با نام [email protected] دارید. یک Domain Alias نیز با نام alias.com هم ساخته اید. اگر بخواهید e-mail هایی که به [email protected] فرستاده می شوند را در [email protected] نیز دریافت کنید، Mail را تیک بزنید. اگر گزینه Web را تیک بزنید، وب سرور به کاربرانی که با تایپ نام Domain Alias در browser خود به سایت شما می آیند، خدمات web account را نخواهد داد.

بر روی کلید OK کلیک کنید. پس از انجام اعمال بالا نام Domain Alias ایجاد شده به لیست Domain Alias های موجود در صفحه افزوده خواهد شد. برای ویرایش Domain Alias ها بر روی نام آن ها در لیست کلیک کرده و در صفحه باز شده تغییرات را اعمال کنید.

برای حذف کردن Domain Alias ها نیز نام آن ها را از لیست انتخاب کرده و آیکون را کلیک کنید، سپس پیغام Confirm removal را زده و کلید OK را بزنید.

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


چگونه می توان یک رکورد جدید برای یک دامنه خاص به DNS سرور اضافه نمود؟

بعد از ارتباط با کنترل پنل از قسمت زیر این کار انجام می شود. Web Site & Domain / DNS Setting...

چگونه میتوان چند domain را به یک website اختصاص دهید که همه domain ها یک website را نشان بدهند ؟ ( aliasیا parked domain )

روش در صفحه زیر در قالب فایل ویدیو قابل مشاهده می...

چگونه یک subdomain به domain خود اضافه کنید؟

روش در صفحه زیر در قالب فایل ویدیو قابل مشاهده می...

چگونه میتوان یک domain جدید را به host اضافه نمود؟

روش در صفحه زیر در قالب فایل ویدیو قابل مشاهده می...

Name Server های دولت هاست چیست؟

هر سرویسی از یک سرور استفاده می کند، نام های سرور اختصاص یافته به هاست شما هنگام خرید بصورت ایمیل...