مرکز آموزش

چرا بروزرسانی دامنه تا ۷۲ ساعت زمان می برد؟

 

اتصال اولیه و تغییرات دامنه به هاست بین 2 تا 72 ساعت زمان می برد و طبیعی است

هنگامی که یک دامنه سفارشی را با استفاده از DNS Connect به سایت خود متصل می کنید، تنظیمات DNS (سیستم نام دامنه) آن را تغییر می دهید. این تغییرات ممکن است بین 2 تا 72 ساعت طول بکشد تا به درستی شروع به کار کند. ارائه دهندگان دامنه به این دوره انتظار به عنوان "زمان انتشار" یا زمانی که طول می کشد تا تغییرات در سراسر وب به روز شوند، می گویند.

زمان دقیق به عوامل زیادی بستگی دارد و چیزی نیست که Squarespace بتواند کنترل را تسریع کند. پس از وارد کردن صحیح همه رکوردها، طبیعی است که دامنه فوراً کار نکند یا در برخی از دستگاه ها کار کند اما در برخی دیگر کار نمی کند. اینترنت مکان بزرگی است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا همه سرورهای آن با هر تغییری هماهنگ شوند. بهترین اقدام صبر است. برای تست و درک عمل این این مورد اگر پس از تغییر دی ان اس دامنه خود با V.P.N امریکا به اینترنت وصل شوید مشاهده خواهید کرد که دامنه سریع به هاست متصل شده و پینگ دارد ولی با اینترنت ایران وصل نمی شود! خوب تا در ایران هم اتصال انجام شود زمان می برد.

بقیه این راهنما توضیح می دهد که در این چند روز در پشت صحنه چه اتفاقی می افتد.

چگونه کار می کند

هنگامی که یک URL را در مرورگر خود تایپ می کنید، رایانه شما سوابق DNS دامنه را از دایرکتوری روی سرورهایی که توسط ICANN، نهاد حاکم بر اینترنت نگهداری می شود، پیدا می کند. سپس دایرکتوری به مرورگر شما می گوید که برای باز کردن سایت باید با کدام سرور ارتباط برقرار کند.

برای سرعت بخشیدن به این امر، ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنت، مانند شرکتی که از آن به اینترنت دسترسی دارید) کپی های سوابق DNS شما را در حافظه پنهان ذخیره می کنند. این باعث می‌شود که مشاهده سریع‌تر شود، زیرا ISP مجبور نیست هر بار که شخصی از سایت شما بازدید می‌کند، سوابق را جابه‌جا کند. فقط از کش خود بیرون می کشد. این به طور مشابه با کش مرورگر شما کار می کند، اما برای صدها هزار نفر در یک زمان.

ISP ها حافظه پنهان خود را هر چند روز یک بار به روز می کنند و هرگونه تغییر DNS را شناسایی می کنند. URL جدید یا به‌روزرسانی‌ شده شما در سراسر اینترنت کار نمی‌کند تا زمانی که همه ISP‌ ها این به‌روزرسانی خودکار حافظه پنهان را انجام دهند.

به طور مشابه، اگر تنظیمات DNS دامنه خود را ویرایش می کنید و این تغییرات هنگام جستجوی دامنه خود منعکس نمی شوند، به احتمال زیاد پاسخ ذخیره شده را مشاهده می کنید. وقتی آن پاسخ‌های ذخیره‌ شده به‌روزرسانی می‌شوند، تغییرات را خواهید دید.

پیشرفت را بررسی کنید

در حالی که منتظر هستید، می توانید با استفاده از Whatsmydns.net پیشرفت دامنه خود را در اینترنت بررسی کنید.

خطا یابی

همیشه با انتظار دامنه به هاست متصل نخواهد شد ممکن است هاست شما مشکل داشته باشد و در پنل کلاد فلر یا هاست A رکورد @ را نساخته باشید! بنابراین از ابزار انتو دی ان اس هم یکبار چک کنید اگر مشکلی وجود داشته باشد در بخش آخر به رنگ قرمز رنگ نشان خواهد داد: intodns.com

بخوانید: آموزش ایجاد رکوردهای دی ان اس در کلاد فلر

اگر بعد از 72 ساعت همچنان مشکلی در دامنه خود مشاهده می کنید، اول به واحد پشتیبانی هاست خود درخواست بزنید تا بررسی شود.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


انتخاب دامنه مناسب

برای انتخاب یک دامنه مناسب اول باید سپس نوع زمینه را مشخص کنید این دامنه شخصی است یا تجاری؟...

بررسی DNS های یک دامنه

توجه داشته باشید بعد از تغییر DNS های دامنه اعمال کامل تغییرات بین ۲ تا ۷۲ ساعت انجام خواهد شد....

اطلاعات پسوند دامنه ها

دامنه نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از چند قسمت...

علت کار نکردن دامنه

کار نکردن دامنه می تواند علت های مختلف داشته باشد که در این بخش به علل مختلف آن و نحوه برطرف کردن...