مرکز آموزش

علت کار نکردن دامنه

کار نکردن دامنه می تواند علت های مختلف داشته باشد که در این بخش به علل مختلف آن و نحوه برطرف کردن مشکل اشاره شده است:

1) دامنه ثبت نشده است

ممکن است دامنه شما به دلیل بروز خطا آنی ثبت نشده باشد از بخش کاربری خود » دامنه های من وضعیت دامنه خود را بررسی کنید.

2) دامنه تایید نشده است

دامنه های آی آر باید به تایید مرکز نیک برسند و چند روز کاری زمان می برد، دامنه های بین المللی بالافاصله پس از ثبت، فعال و تایید شده هستند.

3) دامنه منقضی شده است

اگر دامنه فعال بوده ولی الان کار نمی کند اعتبار دامنه خود را از بخش کاربری » دامنه های من بررسی کنید ممکن است اعتبار آن منقضی شده باشد.

4) دامنه ثبت و فعال بوده ولی کار نمی کند

اگر دامنه ثبت شده و فعال است ولی کار نمی کند بررسی کنید رکورد A با نام دامنه یا @ روی هاست یا کلاد فلر ساخته اید یا خیر و با ابزار intodns چک کنید. اطلاعات بیشتر...

دقت کنید که در فضای وب اتصال دامنه به هاست آنی انجام نمی شود و از زمان ثبت دامنه های بین المللی و (تایید شدن برای دامنه های آی آر) حدودا 2 تا 72 ساعت زمان باید بگذرد تا دامنه در فضای وب به سرور مقصد متصل و در ISP های دنیا قابل نمایش شود. اطلاعات بیشتر...

توجه: رنج آی پی سرویس کلاد فلر اخیرا روی تمام اینترنت های ایران محدود شده و ممکن است در صورت استفاده از کلاد فلر دامنه شما بصورت رندوم با اینترنت باز نشود و تایم ویت بماند البته پینگ خواهد داشت، لذا توصیه می شود از کلاد فلر استفاده نکنید.

5) دامنه فیلتر است

اگر دامنه کار می کرده و الان کار نمی کند ممکن است فیلتر شده باشد از دامنه خود از پینگ بگیرید اگر فیلتر شده باشد با اینترنت ایران پینگ نداشته ولی با V.pN پینگ خواهد داشت.

6) دامنه مسدود شده است

اگر دامنه کار می کرده و الان کار نمی کند ممکن است از سمت TLD بنا به دلایل عدم رعایت کپی رایت و یا ارسال اسپم ایمیل و ... مسدود شده باشد.

از دامنه خود whois بگیرید اگر در بخش Domain Status عبارت server hold درج شده باشد یعنی دامنه مسدود شده است. اطلاعات بیشتر...

5) دامنه من خراب است

چنین مفهومی برای دامنه اصلا وجود ندارد! دامنه فقط یک اسم در فضای وب است و اسم نمی تواند خراب باشد فقط دو حالت دارد یا فعال است و یا فعال نیست! مثلا فرض بگیرید نوزادی با نام یاران به دنیا می آید نام او در ثبت احوال ثبت می شود تا زمانیکه زنده باشد اسم او فعال است و زمانیکه فوت شود اسم او در نام مردگان قرار می گیرد و دیگر نمی تواند در جامعه فعالیت کند، بیماری و ... مربوط به جسم او (هاست، سرور) است.

تمامی دامنه ها در TLD شرکت مادر با پرداخت ارزی از طریق رجیسترها (نمایندگان) ثبت می شوند و فرقی نمی کند که شما چه پسوندی را ثبت کرده باشید travel.  چند میلیون تومانی یا sbs. و ir. چند ده هزارتومانی و اینکه شما دامنه را از شرکتی در امریکا ثبت کرده باشید یا ایران! فقط قیمت و خدمات پشتیبانی دامنه متفاوت است پس اگر بگوییم از فلان شرکت می خریدم دامنه کیفیت بهتری داشت و یا فلان پسوند گران قیمت را ثبت کرده بودم بهتر بود یا فیلتر نمی شد از پایه غلط است. مثلا فرض بگیرید بگوییم اگر اسم نوزادی را نیوتون بگذاریم دانشمند خواهد شد و یا اگر اسمش هیتلر باشد قاتل پس خواهد شد!

ابزارهای آنلاین بررسی دامنه

ابزار آنلاین whois (به جهت اینکه سایت های هویز اطلاعات را کش می کنند بهتر است در صورت هویز قبلی با فاصله زمانی کم از سایت مادر در زیر نیز آنی هویز گرفته شود)

هویز آنی از سایت مادر TLD: هویز پسوند sbs | هویز پسند cfd | هویز پسوند fun | هویز پسوند site | هویز پسوند xyz

ابزار آنلاین intoDNS

ابزار آنلاین پینگ

ابزار آنلاین پیشرفت اتصال دی ان اس

اگر تمامی موارد بالا را بررسی کردید و مشکل رفع نشد اول با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید چون 99% مشکلات کار نکردن دامنه از سمت هاست میزبان است!


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟  پرینت این مقاله

در همین زمینه


انتخاب دامنه مناسب

برای انتخاب یک دامنه مناسب اول باید سپس نوع زمینه را مشخص کنید این دامنه شخصی است یا تجاری؟...

بررسی DNS های یک دامنه

توجه داشته باشید بعد از تغییر DNS های دامنه اعمال کامل تغییرات بین ۲ تا ۷۲ ساعت انجام خواهد شد....

اطلاعات پسوند دامنه ها

دامنه نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از چند قسمت...

چرا بروزرسانی دامنه تا ۷۲ ساعت زمان می برد؟

  اتصال اولیه و تغییرات دامنه به هاست بین 2 تا 72 ساعت زمان می برد و طبیعی است هنگامی که یک...